Şensezgin Kurmuş » Alan 2: Eğitim ve Geliştirme

 
»
M
E
N
U
«
Alan 2: Eğitim ve Geliştirme

Biz performansı geliştirme işindeyiz. Bir başka deyişle, iyi performansı ortaya çıkartma işindeyiz.

Gelişim işine girmemiz, yılların birikimiyle, el emeği, göz nuru, binlerce süreçten geçip, pozisyonlarına oturduklarında üzerlerine aldıkları sorumlulukları hakkıyla yerine getirmek üzere taahhütte bulunan, pozisyonu değiştikçe, yükseldikçe aynı şekilde yeni sorumlulukların üstesinden gelip sonuç üretmeye çalışan bireylerin gelişimine (daha hızlı, boşa duvara çarpmadan, kaş göz yarmadan, daha kolay, kendilerine ve etraflarına katkıda bulunarak ve yaptıkları işten zevk alarak) katkıda bulunma isteği ile başladı.

“O” pozisyonlar için “yetkin insan”ın neye benzediğini işbirliği yaptığımız müşterilerimiz tanımladı, bizlerle paylaştı, biz de onların referanslarına göre çalışanlarını geliştirme işini üzerimize aldık.

Çalışmalarımızın amacı, bugünün iş hayatının (ya da bir organizasyonda sonuç üretme sorumluluğunun) gerektirdiği olmazsa olmaz yetkinlikleri bireylere en iyi şekilde kazandırmak ve donanımlarını en etkin şekilde arttırmak.

İş hayatına yönelik yetkinlikleri, kendi tecrübelerimiz, yaptığımız araştırmalar ve uzmanlığımız doğrultusunda bizce anlam ifade eden kritik yetkinlik gruplarına ayırdık. Bu özel alanlarda organizasyonların her seviyesinden bireylerin donanımlarını arttırmak için çalışıyor ve “adam yetiştirme”ye devam ediyor ve organizasyonların gelişimine katkıda bulunuyoruz.

Tüm gelişim faaliyetlerimizin bazı ortak özellikleri var:

  • Gelişim sorumluluğunu çalışan ile paylaştırmak
  • Öğrenilenleri performansa dönüştürebilmek
  • Birbiri üzerine inşa edilebilir olmak
  • İşten yola çıkarak özelleştirilebilmek
  • Gerçek hayata yansıtmaya fırsat vermek

Ancak bunlar oluyorsa gerçek gelişimi gözlemleyebiliyoruz.

Geliştirme alanında sunduğumuz hizmetlerle ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

 

 


Bu yazı yorumlara kapalı.


»  WordPress kullanıyoruz.  »  Ahren'e Ahimsa teması için teşekkürler.
© 2009 Şensezgin Kurmuş. Kaynak göstererek alıntı yapabilirsiniz.